Jak se vyrábějí broušené šperky? 16. 08. 2019

Samotné výrobě broušeného šperku předchází výběr toho správného kousku skla, které je podbarveno velmi jemnou vrstvičkou pigmentu z oxidace drahých kovů. K výrobě broušených šperků používáme ty kousky, které jsou zajímavé filigránskými malbičkami, bublinkami či stavbou a vnitřním rozložením barev.

Broušení skla je základ

Když už máme vybraný ten správný kousek skla, přecházíme k broušení a přelešťování. To trvá několik hodin a používá se k tomu pět různě tvrdých brusných kotoučů z démantu. Brusný proces je velice náročný na pečlivost a čistotu pracovního postupu. Sebemenší chyba či škrábnutí jemně broušené fasety vrací brusiče zpátky na začátek procesu vybrušování. Jen tak lze dosáhnout dokonalé čistoty broušeného šperku, která je přo šperky WAGA typická.

Leštění broušených šperků odhaluje finální vzhled

Po celou dobu broušení jsou plochy šperku matné a neprůzračné. Až do posledního okamžiku se přesně neví, jak bude šperk vypadat. Brusiči tedy musí být opravdu zruční a precizní. S nadsázkou se dát říct, že broušení skla je jakousi alchymií či kouzlem. Teprve s leštěním se šperk stane průhledným, třpytivým a lesklým. Krása broušeného šperku WAGA poprvé spatří světlo světa až při finálním leštění.

Líbí se vám skleněné šperky? Prohlédněte si také ručně vyráběné skleněné náušnice, přívěsky, náramky nebo celé sety.