Zaměřeno na šperky: jak je nosit a kombinovat? 29. 06. 2021

Šaty sice dělají člověka, ale bez šperků to přece jen není ono. Podtrhnou vaši individualitu a celý outfit posunou na nový level. Přečtěte si, na co se při výběru šperků zaměřit, aby skutečně doladily váš osobitý styl.

Méně znamená více

Máte šuplíky v toaletním stolku naplněné po okraj náušnicemi, náhrdelníky a dalšími šperky? Občas je těžké vybrat ten správný kousek, kterým ozvláštnit večerní róbu nebo třeba jednoduchou halenku. Myslete na to, že je lepší raději ubrat, než vše zbytečně překombinovat. Když zvolíte výrazný náhrdelník, doplňte ho jemnějšími náušnicemi. 


Výrazné náušnice zase nepřebíjejte dalšími nápadnými kousky. Také nekombinujte různé styly a luxusní šperky s bižuterií, vyvarujete se tak výsledku, který působí lacině. 


Pokud při kombinování náušnic a náhrdelníku tápete, co se k čemu hodí, usnadněte si to soupravou šperků. Budete mít jistotu, že jste tzv. tón v tónu a nesejdete z cesty ani co se týče stylu.

Vyberte šperk podle příležitosti

Výrazný originální šperk bude vypadat skvěle při slavnostní příležitosti, méně vhodný je však ke sportovnímu tričku. Pokud se chcete vyhnout módním přešlapům, doplňte outfit s ohledem na ostatní oblečení i na příležitost.

Kombinace drahých kovů. Ano nebo ne?

Názory na kombinování různých odstínů zlata nebo i stříbra se zlatem se různí. Dříve to bylo téměř faux pas, dnes je móda uvolněnější. Pokud se kombinování nechcete vzdát, vyřešte to vrstvením. Navrstvit takto můžete náhrdelníky, náramky i prsteny. Ideálně ale ne vše najednou, ať to nepřeženete.

Jak nosit šperky podle typu výstřihu

Při výběru vhodného kousku přihlédněte ke tvaru výstřihu, aby se v něm šperk neztrácel. Kulaté výstřihy hezky doplní kulaté tvary přívěsků. Hranaté a ostře tvarované šperky vypadají dobře například ve výstřizích tvaru V. K některým se hodí náhrdelníky, u jiných uděláte lépe s vhodnou volbou náušnic. To platí zejména, pokud jsou šaty nebo halenka z výrazné látky, která by se náhrdelníkem zbytečně „bila“.

Kulatý výstřih

Klasický kulatý výstřih, který není ani ke krku, ani moc hluboký doplňte náhrdelníkem střední délky. Ozdobná část by měla být až na látce, aby vám opticky nezkracovala krk. To samé platí i pro lodičkový výstřih.
Velký kulatý výstřih doplňte zaobleným náhrdelníkem ke krku, který hezky kopíruje tvar jak krku, tak výstřihu.

Výstřih do V 

Výstřih do V ozvláštněte náhrdelníkem, který také tvoří pomyslné véčko. Vždy vybírejte tak, aby byl šperk buď přes látku, nebo na kůži. Rozhodně by neměl narážet do lemu výstřihu. V případě, že je výstřih hodně hluboký, nebojte se náhrdelník nahradit výraznými náušnicemi.

Top bez ramínek

Bandeau topy, šaty s korzetovým vrškem a tílka bez ramínek vypadají jednoduše, ale vybrat k nim šperk zas tak jednoduché není. Ideální jsou prosté dlouhé náhrdelníky nebo naopak výrazné náušnice.

Rolák

Svetříkové i tričkové roláky vysloveně volají pro delší náhrdelníky, které jim dodají šmrnc a rozdělí jednolitou plochu. Vhodnější jsou ale spíše u menšího poprsí.

Košile 

Také košile si zaslouží ozdobit. V případě, že nosíte rozhalenku, doplňte ji drobným přívěskem. U zapnuté košile můžete být odvážnější a zvolit masivnější náhrdelník, který vykukuje z pod límečku.

Jak nosit barevné šperky

Barevných šperků se rozhodně nebojte. Krásně rozzáří každý outfit a je příjemné kolem sebe vidět i jiné barvy než stříbrnou a zlatou. Myslete ale na to, že takové kousky jsou dost výrazné samy o sobě, a proto vyberte jen jeden solitér, který necháte vyniknout, a vše ostatní volte méně nápadné. 


TIP: Barevný šperk doplňte stejně barevným lakem na nehty. Takto sladěné detaily udají ráz celému outfitu. 

Dbejte na svůj styl

Šperkem dolaďte vybraný outfit, ne naopak. Není však třeba nutit se do větších experimentů a vybírat si příliš výrazné šperky jen proto, že na sobě máte jednoduché šaty. Vždy sáhněte po takových kouscích, které vaši osobnost nepřekřičí a vy se budete cítit dobře.